SPIEKI KWARCOWE

Spieki kwarcowe  powstają w wyniku zmieszania, a następnie sprasowania licznych minerałów: piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Uformowaną mieszaninę poddaje się utwardzeniu – jest ona wypalana w hybrydowych piecach. Przy temperaturze przekraczającej 1200 stopni C powstaje wielkoformatowa płyta kwarcowa.

SPIEKI KWARCOWE

Podkategorie

 • KERLITE

  Kerlite jest wysokiej jakości materiałem ceramicznym o niskiej grubości. Jest to rodzaj płytek ceramicznych, które mają grubość zazwyczaj wynoszącą od 3 do 5 mm. Kerlite jest lekkie, ale jednocześnie mocne i trwałe, dzięki czemu znajduje szerokie zastosowanie jako wykończenie wnętrz, zarówno w łazienkach, jak i w kuchniach czy salonach. Ponadto, dzięki swojej niewielkiej grubości, płytki kerlite można łatwo układać na istniejących już podłogach i ścianach bez konieczności ich usuwania. Kerlite jest również odporny na wilgoć, ścieranie i zabrudzenia, co czyni go łatwym w utrzymaniu w czystości.

 • NAXOS

  Naxos to włoska fabryka płytek ceramicznych, która wraz z Monocibec i Century wchodzi w skład grupy Fincibec, przedsiębiorstwa mającego wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości gresu porcelanowego.

  Naxos łączy rzemieślniczą produkcję, wspartą nowoczesnymi technologiami z unikalnym stylem, nawiązującym nierzadko do włoskiej tradycji.

 • NEOLITH

  Neolith® to materiał o starannie dobranych naturalnych surowcach, które podlegają transformacji za pomocą procesu spiekania w temperaturze ponad 1200°C. Neolith® to materiał o bardzo wysokiej odporności fizyczno-mechanicznej, z możliwością szerokiego zastosowania jako blaty kuchenne, okładziny ścienne, posadzka, elewacja itp. Neolith® nie brudzi się, nie rysuje, jest odporny na wysoką temperaturę i nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

 • GIGACER

Aktywne filtry